Wolne Lektury

Serwis oferuje zupełnie za darmo i oczywiście legalnie wszelakiego rodzaju cyfrowe publikacje do pobrania na komputer lub inne urządzenie przenośne. Niestety nie znajdziemy tu nowości wydawniczych. Za to miłośnicy klasycznej literatury czy poezji oraz uczniowie poszukujący lektur szkolnych powinni być zadowoleni. Ebooki albo książki audio odtworzy dziś niemal każde urządzenie cyfrowe, jak: komputer, laptop, smartfon, tablet lub czytnik ebooków. Zwykle potrzebne jest odpowiednie oprogramowanie, jak na przykład ciekawy programik Calibre albo zwykły czytnik pdf-ów, powiedzmy Adobe Reader. Wszytsko zależy od formatu ebooka. Natomiast audiobooka odtworzy chociażby Windows Media Player. Witryna zawiera prawie pięć tysięcy pozycji godnych uwagi. To wystarczająca ilość, aby zaczytać się z przyjemnością ... Możemy też wspomóc jej twórców datkiem finansowym, pobrać widget na stronę albo materiały promocyjne. Naprawdę warto promować tak ciekawy i potrzebny serwis, a już jego odwiedziny są niemalże obowiązkowe dla moli książkowych lub wielbicieli książek mówionych.

Wolne Lektury

Moje sprawdzone czytadła

To blog, który ... osobiście prowadzę - zbiór recenzji książek, które przeczytałam i uważam za wartościowe. Nie ukrywam, że szczególnie interesuje mnie dziedzina fantasy i science fiction. Takich właśnie lektur jest najwięcej. Oprócz tego są też dzieła podróżnicze, religioznawcze, książki motywujące, psychologia na co dzień oraz klasyka literatury. Dlaczego powstał ten blog ? Bo ... lubię go tworzyć i prowadzić. To moja prawdziwa pasja, do której powracam. Czytać też lubię, jak również dzielić się uwagami o poznanych książkach, wśród których są zarówno cyfrowe publikacje (ebooki), jak i lektury klasyczne, czyli papierowe. Oczywiście uważam za ważne i potrzebne, aby zachęcać do czytania i w ogóle promować czytelnictwo. Zarabiam również co nieco na promowaniu literatury (księgarnia internetowa Nexto.pl). Jeśli ktoś zechce, to i tak książkę kupi. Propozycje dedykowanych programów partnerskich są różnorodne, ja wybrałam wymieniony. A czytać przecież warto. Zapraszam serdecznie na bloga - tam zapoznacie się z recenzjami naprawdę interesujących, godnych uwagi książek. 

Moje sprawdzone czytadła

 Czytanie cyfrowej literatury

e-księgarnia Nexto
Jeśli chcecie zapoznać się z ciekawą dla czytelnika propozycją e-książek od cyfrowej księgarni Nexto, wystarczy kliknąć w powyższy obrazek. E-książki, e-booki są bardzo interesującą i ostatnio na czasie formą czytelnictwa. Możemy z nich korzystać, posiadając czytnik e-booków, ale również komputer, laptop, tablet - ze specjalnym oprogramowaniem, nietrudnym do odnalezienia w sieci - wszystko zależy bowiem od formatu naszego pliku-książki. Dostępne są najczęściej formaty .pdf, .epub oraz .mobi. Doskonale radzi sobie z nimi wszystkimi darmowy program Calibre. Sprawdzałam go na komputerze i trzeba przyznać, że w zupełności wystarcza do odczytania wymienionych formatów. Tak więc warto postawić na e-booki i cyfrowe czytanie. Polecam Nexto jako platformę zakupową !