Vod.pl

Strona wybitnie filmowa i serialowa. Obejrzymy tam ciekawy film, również za darmo, albo z uwagą będziemy śledzić ulubiony serial. Możemy też załapać się na ... bajki, czy też programy dokumentalne. Witrynie patronuje serwis Onet.pl oraz program "Oglądaj legalne". To bardzo ważne, ponieważ wiele stron w sieci proponuje nam nielegalny materiał, gdzie osoba przesyłająca go na serwer nie posiada do takiego powiedzmy filmu praw autorskich. Warto więc wspierać legalną kulturę, wybierając serwis Vod.pl. Jak już wymieniłam we wstępie, mnóstwo filmów i innych dostępnych rzeczy oferowanych jest nam zupełnie za darmo, jednakże co "lepsze" materiały są możliwe do obejrzenia tylko za odpowiednią opłatą. Nie jest ona zresztą wysoka - w granicach ... kilku złotych za film. Można też wykupić abonament i cieszyć się dostępem do kinowych produkcji za równie niewygórowaną cenę - obecnie około dwudziestu złotych miesięcznie. Tak więc mamy do wyboru albo wersję płatną, albo darmową. W tej ostatniej znajdziemy mimo wszystko sporo perełek, które warto obejrzeć, jak chociażby dwie pierwsze części kultowego horroru "Resident Evil" czy też doskonały dramat/horror hiszpański "Labirynt Fauna". Większość filmów obejrzymy z lektorem, co jest znaczącym udogodnieniem. Polecam stronę !

Vod.pl

Kinoplex.gazeta.pl

Jak sugeruje sama nazwa, temu serwisowi patronuje znany portal informacyjno-kulturalno-społecznościowy Gazeta.pl. Tutaj również będziemy wybierać wśród materiałów darmowych oraz płatnych. Do wyboru mamy filmy wszelakiego gatunku oraz bajki. Te ostatnie zresztą są z pewnością oglądane nie tylko przez dzieci czy młodzież :) Wielu dorosłych z pewnością także pragnie zrelaksować się przy pozbawionych przemocy czy nagości produkcjach, ze szczęśliwym zakończeniem. Ale wracając do filmów dedykowanych raczej osobom dorosłym (bo dzieci niekoniecznie są w stanie je zrozumieć), znalazłam tam takie kamienie szlachetne kina jak "Internat", kilkuczęściowy horror (kultowy zresztą) "REC", "Mr Nobody" czy też "Cargo" (dwa ostatnie to twory sci fi). Oczywiście sugeruję się nie tylko ogólną opinią, ale również ... własnym gustem :) I tutaj także całości przedsięwzięcia przyświeca akcja "Oglądaj legalne" oraz "Legalna kultura". Nie będę się już rozpisywać, jakie to ważne, ponieważ zrobiłam to już w poprzednim paragrafie (Vod.pl). W każdym razie ja sama osobiście wybieram to, co legalne - przecież twórcy filmów i aktorzy także powinni mieć udział finansowy w produkcji stworzonej lub rozegranej przez siebie. Taką refleksją kończę niniejszy artykulik i zachęcam gorąco do wejścia na opisywaną stronę.

Kinoplex.gazeta.pl

 Czytanie cyfrowej literatury

e-księgarnia Nexto
Jeśli chcecie zapoznać się z ciekawą dla czytelnika propozycją e-książek od cyfrowej księgarni Nexto, wystarczy kliknąć w powyższy obrazek. E-książki, e-booki są bardzo interesującą i ostatnio na czasie formą czytelnictwa. Możemy z nich korzystać, posiadając czytnik e-booków, ale również komputer, laptop, tablet - ze specjalnym oprogramowaniem, nietrudnym do odnalezienia w sieci - wszystko zależy bowiem od formatu naszego pliku-książki. Dostępne są najczęściej formaty .pdf, .epub oraz .mobi. Doskonale radzi sobie z nimi wszystkimi darmowy program Calibre. Sprawdzałam go na komputerze i trzeba przyznać, że w zupełności wystarcza do odczytania wymienionych formatów. Tak więc warto postawić na e-booki i cyfrowe czytanie. Polecam Nexto jako platformę zakupową !