Pajacyk

Akcja "Pajacyk" funduje niedożywionym dzieciom bezpłatne, finansowane przez sponsorów ciepłe obiady w szkolnych stołówkach. Warto wejść na niniejszą stronę i wesprzeć chociażby jednym kliknięciem (niestety liczone jest tylko jedno na osobę w ciągu doby). Dostępny jest również sklepik charytatywny organizacji PAH (Polska Akcja Humanitarna), organizatora wielu przedsięwzięć dobroczynnych, między innymi wymienionego "Pajacyka". Możemy więc zaangażować się szerzej i wpłacić na przykład darowiznę na cele charytatywne zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jeśli zaś mamy ograniczone fundusze, wówczas wystarczy nasze symboliczne kliknięcie, za które płacą sponsorzy akcji. Gorąco polecam ! W taki oto sposób przyczyniamy się do szczytnego dzieła bezinteresownej pomocy bliźnim w potrzebie, często nawet nie ruszając się z domu, siedząc przed ekranem komputera lub mając w ręku urządzenie przenośne typu smartfon, tablet itp. Warto pomagać !

Pajacyk i Polska Akcja Humanitarna

Okruszek

Okruszek jest chyba dosyć mało znaną akcją charytatywną. Wielu z moich znajomych o niej wcześniej nie słyszało. Mimo wszystko na pewno akurat nas, zwykłych internautów, nic nie kosztuje, aby kliknąć raz dziennie w ikonkę okruszka na stronie głównej serwisu. Po zsumowaniu daje to z pewnością znaczącą już sumę ... Okruszek wspiera osoby bezdomne i potrzebujące w Polsce. Jest zarejestrowany w KRS jako organizacja dobroczynna. Można też wejść na ich bloga lub profil na Facebooku i dowiedzieć się więcej. Wszystkie potrzebne linki są na stronie głównej. Mottem wymienionej organizacji są słowa Świętego Brata Alberta Chmielowskiego: „Głodnemu dać jeść, bezdomnemu miejsce, a nagiemu odzież. Jak nie można dużo – to mało.” Weźmy sobie do serca te ważne słowa i postępujmy w życiu wedle nich. Każde dobro wyświadczne naszemu bliźniemu wróci do nas zwielokrotnione, często w najmniej oczekiwanym momencie ... Pomagajmy więc.

Okruszek

 Czytanie cyfrowej literatury

e-księgarnia Nexto
Jeśli chcecie zapoznać się z ciekawą dla czytelnika propozycją e-książek od cyfrowej księgarni Nexto, wystarczy kliknąć w powyższy obrazek. E-książki, e-booki są bardzo interesującą i ostatnio na czasie formą czytelnictwa. Możemy z nich korzystać, posiadając czytnik e-booków, ale również komputer, laptop, tablet - ze specjalnym oprogramowaniem, nietrudnym do odnalezienia w sieci - wszystko zależy bowiem od formatu naszego pliku-książki. Dostępne są najczęściej formaty .pdf, .epub oraz .mobi. Doskonale radzi sobie z nimi wszystkimi darmowy program Calibre. Sprawdzałam go na komputerze i trzeba przyznać, że w zupełności wystarcza do odczytania wymienionych formatów. Tak więc warto postawić na e-booki i cyfrowe czytanie. Polecam Nexto jako platformę zakupową !